מאמר במגזין שיווק עכשיו

המאמר מיתוג ושיווק עצמי: אסטרטגיה להצלחה בקריירה ובחיים נכתב ביחד עם ד"ר ענת לוי רז ועוסק בכלים לשיווק ומיתוג עצמי. במשך שנתיים העבירה דקלה מלמוד יחד עם ד"ר לוי רז קורס במכללה למינהל בשם שיווק עצמי. הקורס יועד לסטודנטים לתואר שני אשר עומדים לפני סיום התואר ומסייע להם לבנות מותג עצמי בדרך החוצה אל עולם העבודה. הקורס אשר פותח במיוחד למכללה למינהל עבר עדכון וכיום עורכת על בסיסו InsideOut סדנא הנקראת MEתוג עצמי - ניהול ופיתוח קריירה. 

קריאה מהנה!

דברו אלינו

רוצים לשאול, להתעניין
או לקבל עוד מידע? זה המקום!

יתוג ושיווק עצמי: אסטרטגיה להצלחה בקריירה ובחיים

מאת ד”ר ענת לוי רז
בהכנת הכתבה השתתפה דקלה מלמוד, סטודנטית בתוכנית הMBA- שעוסקת בפרסום ומיתוג עסקי.

מה מכם חשו מתוסכלים כשבתור לקידום עקפו אתכם עמיתים לעבודה, שבינינו, עשו הרבה פחות מכם בשנה האחרונה? מתי בפעם האחרונה חשתם שלא הצגתם עצמכם כראוי בראיון עבודה ופספסתם הזדמנות אדירה? האם המצגת שבה הצגתם את תוצאות הרבעון האחרון באמת המחישה את התוצאות הכבירות של עבודתכם? אם הנהנתם בשקט עד כה, כנראה שאתם זקוקים לחשיבה שיווקית. אבל אל תטעו, לא מדובר בשיווק החברה בה אתם עובדים, אלא שיווק עצמי עבורכם.
מיתוג ושיווק עצמי: למה אלו מיומנויות משמעותיות בשוק העבודה של היום? 
בספרם The Sovereign Individual , צופים הכלכלנים-החזאים ג’יימס דייל דוידסון ורוד ויליאם ריס-מוג, כי במאה ה-21 נהיה עדים ל”מותם של מקומות העבודה” כפי שאנו מכירים אותם. תחזית זו, היא פרי של המגמה לפתח טכנולוגיות חדשות ולייעל שיטות עבודה בעזרת פחות אנשים.

על פי הכלכלן פול זיין פילצר, מחבר הספר Unlimited Wealth, ככל שכוח העבודה הולך ומצטמצם, כך הולך וגדל, בקצב גובר, כוח העבודה הבלתי-קבוע – אנשים העובדים על פי חוזה, בשעות גמישות או במשרה חלקית. חברות מתחילות להעדיף קבלנים–עצמאים, כך שתוכלנה לצמצם שעות ולהינע מתשלום הטבות ותנאים סוציאליים. 
אתה ודאי שואל, כיצד מגמות אלו קשורות אלי? בעידן בו מדברים על “מותם של מקומות העבודה” כפי שאנו מכירים אותם, לא עוד משרות קבועות בעלות תנאי שכר, הטבות וביטחון פנסיוני או מסלול קריירה מובטח, אלא עבודה על בסיס “פרילנס”, בעידן בו צוותים וירטואליים נפגשים אחת לחודש והאינטרנט והטלפון הסלולרי תופסים את מקום פגישות העבודה, בעידן בו צינורות המידע מפציצים את מוחנו באינפורמציה, ולאנשים אין סבלנות למסרים ארוכים, בעידן בו הבוסים אינם מעודכנים עד כמה קשה אנו עובדים, השיווק העצמי הופך למנגנון הישרדות: Use it or loose it – or your job!

דרווין דיבר על “הישרדותם של המתאימים ביותר”  שהם?… נכון, צדקתם! אלה מאיתנו שישכילו ללמוד את השווי האמיתי שלהם בשוק העבודה ואת הדרכים להציג עצמם באטרקטיביות באמצעות כללים וכלים של מיתוג ושיווק עצמי. כלים אלה יאפשרו לך למתג את עצמך ואת הערך המוסף שאתה מעניק ללקוח, לחברה או למעסיק הפוטנציאלי, להרשים אנשים, להותיר רושם טוב בפגישות ובראיונות עבודה ולהשאיר חותם חיובי לטווח ארוך.
אם תקפידו לזרוע זרעים לעתיד ותדעו כיצד לגרום לכך שאנשים בארגון שלכם או ב”מילייה” יכירו אתכם ויבינו מי אתם ומה הישגיכם ותרומתכם הייחודית לחברה ולתחום, תוכלו להבטיח כי לא ידלגו מעליכם בקידום, בהצעות עבודה, בתכנון יורשים או בקביעת מדיניות פיטורים.

העסק הזה ששמו “אני” 
חשיבה אסטרטגית אודות השיווק העצמי והמיתוג עצמי, התייחסות לעסק הזה ששמו “אני”, בדיוק כמו אל פירמה שעבורה בנית זה עתה תוכנית עסקית או שיווקית – ובניית תוכנית שיווקית עבור העסק שנקרא “אני” יאפשרו לך למקד את מאמציך בשיווק עצמי ולבנות לעצמך באופן עקבי את הקריירה שלך ואת המותג האישי שלך. 

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן
© 2013 - כל הזכויות שמורות ל Insideout