כתבה ב The Marker

המאמר "במיתון חישבו קודם כל בתוך הקופסא" אשר פורסם לראשונה במגזין דה מרקר מתמקד בהטמעה של המותג בקרב העובדים והמנהלים בזמן מיתון. החשיבה כי מיתוג פנים ארגוני היא אסטרטגיה תחרותית מנחה אותנו ב InsideOut ואנו מאמינים שעובדים שמאמינים במותג ויודעים לשדר את ההבטחה שלו, מרוצים יותר מתפקידם וממלאים את תפקידם טוב יותר. המשמעות המיידית היא בשורה התחתונה. עובד מרוצה מוכר את החברה בה הוא עובד באופן טבעי, הופך להיות שגריר שלה ויודע למכור את המוצרים והשירותים הכי טוב שניתן - זה יתרון תחרותי אמיתי!

קריאה מהנה!

דברו אלינו

רוצים לשאול, להתעניין
או לקבל עוד מידע? זה המקום!

במיתון – קודם כל חשבו בתוך הקופסה The Marker / דקלה מלמוד

פורסם לראשונה בדה מרקר 5.1.2009

בתקופת מיתון ואי ודאות הנטייה הראשונה של מנהלים היא להתבונן החוצה אל השוק והלקוחות, ולבחון את אסטרטגיות השיווק המתאימות לימים סוערים. חדשות לבקרים אנו שומעים על חברות המתייעלות ומצמצמות, חברות המפנות משאבים לשימור הלקוחות וחברות הנוקטות אסטרטגיות מגננה. 
ואולם כחלק מתוכנית העבודה ל-2009 הכרחי לקדם מהלכי מיתוג פנימילעובדים. אם תסתכלו רגע בתוך הקופסה ולא מחוצה לה, תופתעו ממה שיש בה. 
התבוננו פנימה: במקביל להיערכות החיצונית, על המנהלים להתבונן פנימה לתוך החברה ולבחון את השפעת השינויים על העובדים. אין ספק שהלחצים החיצוניים מחלחלים פנימה – הקיצוצים, ההתייעלות והפיטורים יוצרים זעזוע בארגון ובקרב עובדיו. 

צרו עוגנים: המנהלים צריכים להבין כי דווקא בתקופה של אי ודאות העובדים זקוקים יותר מתמיד לעוגני ביטחון מהחברה. לכן חשוב שהעובדים יתחברו מחדש לחברה, לערכיה ולמותג שאותו הם מייצגים. שיווק מחדש של ערכי המותג לעובדים, תוך מתן תחושה של שותפות והדדיות, יסייע להגברת המחויבות של העובדים, לתחושת השייכות והערך העצמי.

חיבור למותג: חיבור של העובדים למותג ולערכיו מייצר לארגון “שגרירים” של המותג, שיכולים לשווק אותו בצורה הטובה ביותר, כי הם באמת מאמינים בו. עובדים מחויבים הם כמו אוהדים של קבוצת כדורגל. הם רק צריכים הזדמנות לדבר על הקבוצה שלהם.

מיפוי המותג בתקופת משבר: הזכירו לעובדים מהי זהות המותג, אילו ערכים עומדים בבסיס המותג ואיזו תרבות ארגונית הוא מייצג. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בשפת המותג בכל אמצעי התקשורת הפנימיים: מיילים, עיתון חברה, ניוזלטר חודשי ואפילו מסר מעודד בתלוש השכר. הציגו לעובדים מהי תדמית המותג ומהם החזון והייעוד שלו. ניתן לעשות זאת באמצעות קבוצות עבודה שמגבשות רעיונות כיצד לממש את ההבטחה ללקוח.
מיתוג ושיווק פנים ארגוניים הם מהלכים מיידיים וזולים ביותר לחברה. שהרי זהו קהל יעד קטן יחסית ומזוהה – לחברה יש את הטלפונים, כתובות הדואר האלקטרוני והכתובות בבית של כל העובדים.
לקריאת המאמר המלא לחץ כאן
© 2013 - כל הזכויות שמורות ל Insideout