שבעה טיפים למיתוג פנים ארגוני

מיתוג פנים ארגוני, הינו אחד התחומים שתופסים תאוצה ופופולאריות בעולם העסקים בשנים האחרונות.
מטרתו של מיתוג פנים ארגוני, בראש ובראשונה היא להעביר ולהחדיר את ערכי המותג אליהם נחשפים לקוחות החברה, גם אל העובדים, על מנת לבסס מסר אחיד גם פנימי וגם חיצוני.

כמו שאתם בוודאי יודעים, העובדים של הארגון שלכם הם האנשים המייצגים אותו בצורה הטובה ביותר והם הפנים של החברה שלכם מול לקוחות.
ולכן ארגון אשר מעוניין להעביר מסר כלשהו כלפי חוץ, חייב להתחיל את השיווק מבפנים וליצור זהות ארגונית אחידה של מסרים ותקשורת מותגית, בתוך החברה.

ככל שהעובדים יזדהו עם ערכי הארגון והמסרים שלו, כך הם יהפכו למעשה להיות שגרירים מצויינים אל מול הלקוחות.

ריכזנו עבורכם שבעה טיפים שיעזרו לכם במיתוג פנים ארגוני

דברו אלינו

רוצים לשאול, להתעניין
או לקבל עוד מידע? זה המקום!

1. הכניסו את התקשורת הפנים ארגונית לתקציב השיווק

יש ארגונים שמאמינים שתקשורת פנים ארגונית היא עניין של מחלקת משאבי אנוש. אנחנו ממליצות להקצות תקציב מיוחד למהלך פנים ארגוני בתקציב השיווק אשר יביל לבידול הארגון ויאיץ תהליך צמיחה אל מול המתחרים.

2. כל מהלך ארגוני חייב להיות מתוקשר קודם כל פנימה

לפני שעושים קמפיין פרסום ללקוחות חייבים לעשות קמפיין לעובדים. לאחד את המסרים תחת זהות ארגונית ברורה אחידה בשילוב עם שפה עיצובית מותגית, דבר אשר יחזק את הקשר בין הארגון לעובדים. ככל שהקשר בין העובדים לארגון חזק יותר, וככל שהעובדים חשים יותר גאווה ואחריות לגבי החברה או הארגון בו הם עובדים – כך גם המיתוג הפנים ארגוני טוב יותר.

3. פלחו את העובדים והמנהלים בארגון לקהלי יעד שונים

חלוקת העובדים בתוך הארגון לפי קהלי יעד שונים וקבוצות נפרדות יתרום להעברת מסרים רלוונטים ואפקטיביים יותר. כך למשל אם המטרה שלנו היא להעביר מסר שיווקי זה או אחר רק למנהלים הבכירים בדרך זו המסר יעבור ויגיע ישירות לקהל היעד.

4. השתמשו באמצעי תקשורת שונים בכל פעם. לחדש, לחדש, לחדש…

אופן העברת המסרים לעובדים יכולים לכלול מגוון אמצעי תקשורת פנים ארגוניים כמו שלטים במקומות מרכזיים במשרדים, ימי עיון וסדנאות, מגזינים פנימיים, מיילים, דיוור בתלושי שכר. ובכל המערכות התקשורתיות שיש לארגון.

5. ייצרו דיאלוג באמצעות כלים של תקשורת מלמטה למעלה ולא רק מלמעלה למטה

חשוב מאוד לדאוג לקבל פידבקים מהעובדים אל ההנהלה ולא רק להעביר מסרים בצורה חד צדדית, כיוון שהרבה פעמים עומד לרשותם של העובדים מידע חשוב מאוד ומועיל אשר יכול להיות פתרון לבעיות שצצות וכן להעלות בעיות מהשטח, שאילולא הם לא היו עולים.

6. מיתוג פנים ארגוני מסייע לייצר בידול מול המתחרים– השוק החופשי הוא שוק קשה ותחרותי. רק החזקים שורדים כמו בחוק הג’ונגל. בדיוק באותו אופן שבו חברות מנסות לנכס לעצמן תכונות ייחודיות, אותן הן מציגות כלפי חוץ, על מנת לבלוט מעל לכל שאר המתחרים, כך גם בתחום מיתוג פנים ארגוני, ישנה משמעות גדולה לרוח החברה ולעובדים שלה, האופן שבו נתפסת החברה על ידי אנשים מבחוץ.

7. אחידות בין פנים לחוץ–  מיתוג פנים ארגוני צריך לשקף נאמנה את המיתוג החיצוני. צריך לוודא כי ערכי המותג של הארגון זהים ומתקיימים גם בהתנהלות הפנים ארגונית של החברה. אם לדוגמא אחד מערכי המותג הוא “מצוינות ” התייחסו לערך הזה גם בתוך הארגון: קמפיין מצוינות פנימי,פרס עובד מצטיין וכדומה.

רוצים לדעת איזה מהלך מיתוג פנים ארגוני מתאים לכם?
צור איתנו קשר באמצעות הטופס משמאל ונשמח להיפגש!

© 2013 - כל הזכויות שמורות ל Insideout